Szczypiornistki kieleckiego klubu zagrają o medale mistrzostw świata

2 godzin temu
Zdjęcie: Szczypiornistki kieleckiego klubu zagrają o medale mistrzostw świata


Reprezentacja Polski w piłce manualnej z Magdaleną Berlińską i Nikolą Leśniak z Suzuki Korony Handball Kielce w składzie, zagra o medale Akademickich Mistrzostw Świata. W ćwierćfinale turnieju rozgrywanego w Pessac – Bordeaux Biało-Czerwone wygrały 31:26 z niepokonaną do tej pory Hiszpanią.

– Dzień przerwy bardzo nam się przydał. Byłyśmy dzisiaj na maksa nabuzowane, żeby to wygrać. Spełniłyśmy wszystkie założenia – powiedziała kołowa Julia Owczaruk, która nie tylko znakomicie spisywała się w defensywie, ale też trafiła wszystkie sześć rzutów.

Na listę strzelczyń wpisały się również rozgrywające kieleckiego klubu. Magdalena Berlińska zdobyła sześć bramek, a Nikola Leśniak dwie.

Półfinałowymi rywalkami Polek będą Holenderki, które wygrały 32:21 z Brazylią. Mecz odbędzie się w piątek i będzie okazją do rewanżu za grupową porażkę 30:39.

Polska – Hiszpania 31:26 (16:14)

Polska: Małgorzata Ciąćka – Sandra Guziewicz 1, Julia Oleśkiewicz, Julia Owczaruk 6, Julia Skubacz 6, Nikola Leśniak 2, Daria Grobelna 2, Edyta Byzdra, Nicola Żmijewska 1, Magdalena Berlińska 5, Patrycja Jura 1, Laura Zdziebłowska 7. Trenerka: Magdalena Stanulewicz.

Idź do oryginalnego materiału