NKP Podhale rozpoczyna letnie transfery. Tobiasz Kubik pierwszym wzmocnieniem nowotarżan

podhaleregion.pl 2 godzin temu

NKP Podhale Nowy Targ oficjalnie rozpoczęło letnie okno transferowe. Pierwszym zawodnikiem, który zasilił drużynę przed sezonem 2026/2027, został 23-letni Tobiasz Kubik – ofensywny pomocnik, mający za sobą występy w Ekstraklasie oraz dwa sezony na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

Kubik jest wychowankiem OKS Olesno, a piłkarskie szlify zdobywał w akademii Rakowa Częstochowa. To właśnie z częstochowskim klubem zapisał w swoim piłkarskim CV jedno z największych osiągnięć – w okresie 2022/2023 znalazł się w kadrze zespołu, który po raz pierwszy w historii sięgnął po mistrzostwo Polski. W barwach Rakowa zadebiutował również w PKO BP Ekstraklasie, pojawiając się na boisku w meczu przeciwko Lechowi Poznań.

Kolejnym etapem jego kariery była Skra Częstochowa, gdzie podczas wypożyczenia regularnie występował w rozgrywkach II ligi, notując 33 mecze i trzy bramki. Dobra postawa zaowocowała przenosinami do GKS-u Tychy, najpierw na zasadzie wypożyczenia, a następnie transferu definitywnego.

Ostatni sezon spędził na boiskach Betclic 1. Ligi. W barwach GKS-u Tychy wystąpił w 27 oficjalnych spotkaniach – 26 ligowych oraz jednym meczu Pucharu Polski. Łącznie spędził na murawie 1248 minut, z czego trzynaście razy rozpoczynał spotkania w podstawowym składzie.

23-letni zawodnik najlepiej czuje się na pozycji ofensywnego pomocnika, ale z powodzeniem może występować również na obu skrzydłach. Mimo młodego wieku ma już na koncie ponad sto seniorskich występów, obejmujących Ekstraklasę, Betclic 1. Ligę oraz II ligę.

Idź do oryginalnego materiału