Śląsk Wrocław zwycięzcą XXXI Turnieju im. Włodzimierza Jantury w Legnicy

5 godzin temu
Śląsk Wrocław pierwszy, Konfeks Legnica drugi, Górnik Polkowice trzeci – to najważniejsze rozstrzygnięcia XXXI Turnieju Piłki Nożnej im. Włodzimierza Jantury, który rozegrany został w sobotę na stadionie przy ul. Grabskiego. W tegorocznej edycji memoriału już tradycyjnie rywalizowali trampkarze. Z powodu ekstremalnego upału do Legnicy nie przyjechały drużyny ze Zgorzelca i Złotoryi. O triumf w turnieju walczyły więc trzy ekipy w systemie każdy z każdym – mecz i rewanż.

Najlepszy okazał się Śląsk Wrocław, który zgromadził 7 punktów. W końcowej klasyfikacji Wrocławianie wyprzedzili Konfeks (5 punktów), Trzeci Górnik uzbierał 4 punkty.

Wyniki:


Konfeks – Górnik 1:2,
Konfeks – Śląsk 1:0,
Śląsk – Górnik 1:0,
Konfeks – Górnik 0:0,
Konfeks – Śląsk 1:1,
Śląsk – Górnik 1:0.


Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Wiktora Czapińskiego z Konfeksu. Królem strzelców został Dariusz Barczuk z Górnika (2 gole). Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Oniszko (Górnik) a obrońcą Mikołaja Kazka (Śląsk).

Włodzimierz Jantura był cenionym w Legnicy i regionie działaczem piłkarskim. Peł
Idź do oryginalnego materiału