Rewolucja po udanym debiucie

1 godzina temu
Pogoń Grodzisk Mazowiecki zamknęła pierwszy sezon w Betclic 1. Lidze na 11. miejscu. Jak na beniaminka był to wynik solidny, zwłaszcza iż po jesieni drużyna Piotra Stokowca znajdowała się choćby w ścisłej czołówce i przez dłuższy czas posiadała realne szanse na udział w barażach o awans na najwyższy szczebel. Wiosna okazała się trudniejsza, ale cel został wykonany: Pogoń utrzymała się i potwierdziła, iż awans nie był jednorazowym wyskokiem.Trener z doświadczeniem w EkstraklasiePo sezonie rozpoczęła się jednak prawdziwa przebudowa. Najpierw klub poinformował, iż wraz z wygaśnięciem kontraktu z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Piotr Stokowiec, który postanowił nie przedłużyć umowy. Decyzja szkoleniowca oznaczała koniec ważnego rozdziału. Z klubu odeszli także członkowie sztabu: asystent Dariusz Rolak, trener analityk Adam Cyronek, trenerzy przygotowania motorycznego Paweł Drechsler i Grzegorz Skowroński.Nowym sternikiem Pogoni został Tomasz Kafarski. Szkoleniowiec z licencją UEFA Pro podpisał umowę do końca sezonu 2026/2027 z opcją przedłużenia o kolejny rok. Doświadczony fachowiec prowadził między innymi Lechię Gdańsk, Cracovię, Sandecję Nowy Sącz, Chojniczankę i Świt Szczecin.– Bardzo się cieszę, iż dołączam do Pogoni Grodzisk Mazowiecki. To klub, który w ostatnich latach zrobił duży krok naprzód i na stałe zaznaczył swoją obecność na poziomie centralnym. Przed nami wymagający sezon w Betclic 1. Lidze, dlatego od pierwszego dnia będziemy skupieni na ciężkiej pracy i odpowiednim przygotowaniu zespołu – powiedział oficjalnej stronie klubowej Tomasz Kafarski, któremu pomagać będą Michał Drzymała, Damian Hebda oraz Daniel Iwanowski. Równie mocno zmienia się kadra. Największą stratą jest odejście Karola Noiszewskiego. Środkowy obrońca nie przedłużył kontraktu po dwóch latach w Grodzisku. w okresie 2025/2026 rozegrał 33 mecze, zdobył osiem bramek i zanotował trzy asysty. Dzięki swoim świetnym występom znalazł się w jedenastce całego sezonu. Teraz będzie grać w ekipie ligowego rywala – Miedzi Legnica.Innym graczem linii defensywnej, którego także nie zobaczymy w barwach Grodziszczan w przyszłym sezonie, jest Bartosz Farbiszewski. On także pozostanie na I-ligowych boiskach, ale już jako piłkarz ŁKS Łódź.Koniec sezonu oznaczał również powrót z wypożyczenia w Grodzisku Mazowieckim zawodników Legii Warszawa. Do stołecznego klubu wracają: Oliwier Olewiński, Mateusz Szczepaniak, Stanisław Gieroba oraz Jakub Adkonis. Każdy z młodych graczy Wojskowych stanowił duże wzmocnienie. Najlepszym strzelcem był Szczepaniak, który do 7 bramek dołożył 2 asysty. Gieroba zaś 4-krotnie wpisał się na listę strzelców, dodając 1 asystę do swojego bilansu. 3 gole i 6 asyst to dorobek Olewińskiego.Król strzelców w GrodziskuSą transfery wychodzące, więc muszą być i transfery przychodzące. Do ataku sprowadzono na ten moment Huberta Turskiego, 23-letniego napastnika z Floty Świnoujście, mającego za sobą występy w Ekstraklasie, Betclic 1. Lidze i młodzieżowych reprezentacjach Polski. w okresie 2025/2026 pojawił się na murawie w 34 spotkaniach Betclic 3 Ligi, strzelając 16 goli i sięgając po koronę króla strzelców.Najgłośniejszy ruch to jednak transfer Radosława Majewskiego ze Znicza Pruszków. 39-letni ofensywnie usposobiony pomocnik w ostatnim sezonie zagrał 31 razy, strzelił 11 goli i miał 7 asyst. Mimo zaawansowanego wieku dalej znajduje się w gronie najlepszych piłkarzy ligi, o czym świadczy chociażby fakt, iż znalazł się w jedenastce sezonu.– Od pierwszych rozmów czułem, iż trafiam do klubu z ambitnym projektem i konkretną wizją rozwoju. Mimo wielu lat spędzonych na boiskach przez cały czas mam ogromną motywację do rywalizacji i chcę pomóc drużynie swoim doświadczeniem, jakością oraz spokojem w ważnych momentach meczów – mówił „Maja” po podpisaniu umowy.Inauguracja sezonu 2026/2027 Betclic 1. Ligi zaplanowana jest na weekend 24-26 lipca. Pogoń zmierzy się w niej na wyjeździe z Lechią Gdańsk.
Idź do oryginalnego materiału