Złotoryjanin skazany za oszukańcze zrzutki w internecie

5 godzin temu
2 lata i 4 miesiące pozbawienia wolności. Na taką karę Sąd Okręgowy w Legnicy skazał 40-letniego Michała G. ze Złotoryi za oszustwa, w tym wyłudzenie prawie 6,5 tysiąca złotych poprzez dwie internetowe zrzutki na rzekome leczenie raka. 7 marca 2024 r. Michał G. zorganizował w serwisie zrzutka.pl zbiórkę o tytule ,,Zabieg”. Pisał, iż zdiagnozowano u niego raka jelita grubego i iż ze względu na pracę poza granicami Polski nie może liczyć na pełną refundację zabiegu. 3 maja 2024 roku na tym samym serwisie założył drugą zrzutkę o tytule "Operacja" z tymi samymi informacjami. Do 20 maja 2024 roku udało mu się uzbierać łącznie 5 280 złotych. Wpłaty pochodziły od 79 pokrzywdzonych, którzy chcąc pomóc w leczeniu przelewali indywidualnie kwoty od 10 do 100 złotych.

-W toku śledztwa uzyskano opinię biegłego lekarza, który jednoznacznie stwierdził, iż schorzenia rozpoznane u oskarżonego nie stanowią chorób nowotworowych. Materiał medyczny z dwóch hospitalizacji wyklucza, aby Michał G. cierpiał na nowotwór jelita grubego - informuje prokurator Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Dodaje, iż Michał G. nie przyznał się do przestępstwa. Zbiórki, jak twierdzi
Idź do oryginalnego materiału