Blisko 80 absolwentów pielęgniarstwa studiów I i II stopnia zasili placówki medyczne regionu
– Od dzisiaj jesteście wyposażeni nie tylko w bardzo dobre umiejętności i zawodową pasję, ale także w odpowiedzialność za zdrowie pacjentów – podkreśliła dr Anna Zdanowicz, Kierownik Katedry Pielęgniarstwa Akademii Nauk Stosowanych im. S. Staszica w Pile, podczas uroczystego czepkowania studentów i studentek pielęgniarstwa I stopnia.
To jeden z najważniejszych momentów w akademickiej drodze przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy. To wyjątkowe wydarzenie symbolizuje oficjalne przyjęcie absolwentów do grona osób, które zakończyły okres studiów i po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu, będą odpowiedzialne za opiekę nad pacjentami.
Tegoroczną uroczystość zwieńczyło symboliczne nałożenie czepków, będące wyrazem szacunku dla wieloletniej tradycji zawodu pielęgniarskiego oraz potwierdzeniem gotowości absolwentów do podjęcia pracy w zawodzie.
Ciekawym elementem wydarzenia było wręczenie nagród tzw. „Złotych Czepków”, które studenci przyznali wykładowcom w kategoriach: stalowe nerwy, pewna ręka, królowa dokumentacji, postrach pierwszych zajęć, serce na dłoni, anioł stróż, ikona pielęgniarstwa, najbardziej stylowa pielęgniarka.
W tym roku szeregi kadry medycznej zasiliło łącznie blisko 80. absolwentów kierunku pielęgniarstwo, kończących studia I i II stopnia.
Warto podkreślić, iż w tej chwili ranga zawodu pielęgniarki diametralnie wzrosła, a one same są postrzegane jako samodzielne i wysoko wykwalifikowane specjalistki. Jednocześnie jest to zawód głęboko deficytowy, co w połączeniu z rosnącymi zarobkami i regularnymi podwyżkami sprawia, iż profesja ta zyskuje coraz większy prestiż oraz status kluczowego, dobrze opłacanego filaru nowoczesnej medycyny.
ANS Piła

5 godzin temu










