Wiktoria Madejska wygrała wszystkie konkurencje na torze w Kaliszu! Zuzanna Wojdyła na podium tuż za swoją klubową koleżanką

11 miesięcy temu

To był udany weekend dla młodych zawodniczek z klubu kolarskiego Ziemia Brzeska. Wiktoria Madejska i Zuzanna Wojdyła podbiły tor w Kaliszu, dominując na podium we wszystkich konkurencjach wyścigowych: ze startu lotnego, scratchu, wyścigu punktowego i wyścigu australijskiego (miss-and-out). Dodatkowo, w Rydułtowach bardzo dobry start zaliczyła Helena Szetelnicka. Najmłodsza nasza zawodniczka zajęła 3. miejsce w wyścigu MTB.

• Na torze w Kaliszu odbyły się kolejne zawody z cyklu pn. „Szukamy następców olimpijczyków” – memoriał im. Jadwigi Kopacz. Wiktoria Madejska była najszybsza w każdej konkurencji i wygrała w scratchu, wyścigu punktowym, wyścigu australijskim oraz wyścigu ze startu lotnego. Bardzo dobrze spisała się również Zuzia Wojdyła, zajmują dwa drugie oraz dwa trzecie miejsca na podium” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Dwa dni wcześniej, bo 28. kwietnia, w Rydułtowach odbył się 4 etap wyścigu MTB. W kategorii wiekowej rocznik 2014 wzięła udział Helena Szetelnicka, która także stanęła na podium zajmując 3. miejsce.

• „Obecnie jesteśmy w drodze do Poznania, gdzie 2 i 3 maja wystartujemy na tamtejszym torze w 63. Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju. Można powiedzieć, iż wcześniejsze zawody na torze w Kaliszu pozwoliły dziewczynom nabrać pewności siebie, a nam poszukać odpowiednich ustawień i przygotować sprzęt właśnie do Małego Wyścigu Pokoju” – podsumowuje trener Franciszek Moszumański.