Półfinał wojewódzki Ligi lekkoatletycznej

slowopodlasia.pl 2 godzin temu
Na stadionie AWF w Białej Podlaskiej odbył się półfinał wojewódzki Ligi lekkoatletycznej. Zawody zorganizował Bialski Szkolny Związek Sportowy, goszcząc reprezentacje szkół podstawowych z regionu. W rywalizacji zarówno dziewcząt, jak i chłopców nie brakowało zaciętej walki o awans do kolejnego etapu rozgrywek.W kategorii dziewcząt triumfowała drużyna SP 1 Parczew, która zgromadziła 867 punktów, wyprzedzając nieznacznie SP Piszczac – 846 pkt. oraz SP 9 Biała Podlaska z dorobkiem 800 pkt. Opiekunem zwycięzców był pan Mirosław Chmielarz. Na czwartym miejscu uplasowały się dziewczęta z SP 5 Biała Podlaska, a dalsze miejsca zajęły zespoły ze Siemienia oraz Leśnej Podlaskiej. Za pierwsze miejsce drużyna SP 1 Parczew otrzymała 16 punktów do powiatowego współzawodnictwa sportowego.W rywalizacji chłopców najlepsza okazała się drużyna SP Piszczac z imponującym wynikiem 952 punktów. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy SP 1 Parczew (910 pkt.) oraz SP 9 Biała Podlaska (891 pkt.). Opiekunem zwycięskiej ekipy był pan Artur Wiśniewski. Na kolejnych miejscach znaleźli się reprezentanci SP 5 Biała Podlaska, SP Siemień oraz SP Swory. Drużyny za zajęcie pierwszych miejsc otrzymały po 16 punktów do współzawodnictwa.Za zwycięstwo w obu kategoriach drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Bialski Szkolny Związek Sportowy, a wszystkie uczestniczące zespoły – pamiątkowe dyplomy. Awans do kolejnego etapu rozgrywek wywalczyły drużyny dziewcząt: SP 1 Parczew oraz SP Piszczac, a wśród chłopców – SP Piszczac i SP 1 Parczew.Wśród indywidualnych zawodniczek wyróżniono między innymi Anielę Arseniuk-Chiluk (SP 1 Terespol), która triumfowała w biegu na 1000 metrów z czasem 3:12,02, oraz Weronikę Dorosz (SP 1 Parczew), najszybszą w biegu na 100 metrów (13,77 s). W konkurencjach technicznych wysokie wyniki uzyskały m.in. Oliwia Położyńska (pchnięcie kulą – 9,07 m) i Wiktoria Kościuk (oszczep – 27,87 m).Wśród chłopców najlepsze wyniki indywidualne odnotowali m.in. Aleksander Panasiuk (SP 9 Biała Podlaska), zwycięzca biegu na 1000 m z wynikiem 2:59,76, oraz Julian Mikulski (SP Leśna Podlaska), który wygrał bieg na 100 m z czasem 11,81 s. W skokach i rzutach na podium stawali także: Franciszek Kondraciuk (skok wzwyż – 170 cm) oraz Dary Schybeka (pchnięcie kulą – 10,12 m).
Idź do oryginalnego materiału