30-letni mężczyzna został zatrzymany po tym, jak zaatakował kobietę na przystanku komunikacji miejskiej w Krzesławicach. Sprawca był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile.
Do zdarzenia doszło wieczorem 23 czerwca w rejonie przystanku przy ul. Poległych w Krzesławicach, w pobliżu oddziału straży miejskiej. Chwilę po incydencie do budynku wbiegła zdenerwowana kobieta, prosząc funkcjonariuszy o pomoc.
Jak relacjonowała, podczas wysiadania z autobusu została zaatakowana przez młodego mężczyznę. Napastnik miał dwukrotnie uderzyć ją w twarz. Następnie nie oddalił się z miejsca, ale zaczął zaczepiać kolejne osoby znajdujące się w okolicy.
Strażnicy wraz z poszkodowaną ruszyli w stronę przystanku. Kobieta od razu wskazała mężczyznę, który miał ją zaatakować. W chwili interwencji przez cały czas zachowywał się agresywnie wobec przechodniów.
Według straży miejskiej w pewnym momencie zaczął szarpać starszego mężczyznę, domagając się papierosa. Gdy senior próbował oddalić się w kierunku parku „Zielony Jar”, funkcjonariusze byli już na miejscu. Agresor został obezwładniony, a następnie doprowadzony do budynku oddziału straży miejskiej.
Poszkodowanej kobiecie udzielono pierwszej pomocy. Na miejsce wezwano również patrol policji, któremu przekazano zatrzymanego.
Te artykuły mogą Cię zainteresować:
Dobra wiadomość dla pasażerów. Od soboty koniec utrudnień
W centrum Krakowa powstanie ogromna strefa relaksu i nie tylko. Wszystko w jeden weekend

6 godzin temu












