24 maja muzyka, taniec, rękodzieło i regionalne smaki na Rynku w Wodzisławiu Śląskim

14 godzin temu

W sobotę, 24 maja 2025 roku, wodzisławski Rynek wypełni się kolorami, muzyką i zapachami regionalnych specjałów. Wszystko za sprawą Festiwalu Kultury Powiatu Wodzisławskiego, który potrwa od godziny 10:00 do 19:00. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie, łączące tradycję z nowoczesnością i prezentujące artystyczny dorobek mieszkańców powiatu.

Bogaty program artystyczny na scenie głównej

Na festiwalowej scenie zaprezentują się zespoły taneczne, formacje artystyczne i soliści reprezentujący miasta i gminy całego powiatu wodzisławskiego. Występy lokalnych artystów to nie tylko pokaz talentu, ale także przykład zaangażowania społeczności w kultywowanie dziedzictwa kulturowego regionu.

Rękodzieło, kulinaria i pokazy tradycyjnych rzemiosł

Płyta rynku zamieni się w tętniący życiem jarmark. Na stoiskach wystawców będzie można podziwiać i zakupić wyroby rękodzielnicze – od malarstwa, przez ceramikę i szydełkowanie, aż po modne ostatnio wyroby z żywicy. Ciekawostką będą stoiska tematyczne, m.in. „Smakołyki Utopka w szuwarach” oraz „Stoisko utopisko”. Nie zabraknie pokazów tradycyjnego prania i przędzenia, które przybliżą uczestnikom dawne zwyczaje domowe.

Atrakcje dla dzieci i kulinarna niespodzianka

Dla najmłodszych przygotowano strefę zabawy z dmuchańcami, animacjami, konkursami i warsztatami – także z udziałem postaci legendarnego śląskiego Utopka. Festiwal to również uczta dla smakoszy – o godzinie 16:00 na scenie pojawi się Remigiusz Rączka, który poprowadzi pokaz kulinarny, zdradzając przepis na autorskie „bombony z krupnioka”.

Finał z udziałem Elvisa

Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Fabiana Besty – artysty, który wcieli się w rolę Elvisa Presleya i przeniesie publiczność w klimaty lat 60. Jego występ zaplanowano na godzinę 18:00.

Udział w Festiwalu Kultury Powiatu Wodzisławskiego jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, mieszkańców i turystów do wspólnego świętowania lokalnej kultury.

Idź do oryginalnego materiału