Startuje dziś wieczorem (25 czerwca) z portu Pireus. W ciągu miesiąca zamierza przepłynąć morze Śródziemne na łodzi wiosłowej. Cel pierwszego etapu to Aleksandria w Egipcie. Do przebycia ma około 1-1,2 tys. kilometrów. Planuje dwa krótkie przystanki na wyspach Hydra i Kreta.
Swą łódź nazwał "Złotoryjanka", choć z powodów formalnych przed wyruszeniem na morze Śródziemne musiał zarejestrować ją pod inną nazwą, "Small and Mighty" ("Mała i Waleczna").
Wyprawę Dariusza Kotali wspierają miasto Złotoryja oraz , produkująca maszyny dla górnictwa spółka Mine Master z Wilkowa, i złotoryjska fabryka bombek Vitbis. Sponsorem podróży Dariusza

4 godzin temu












