Sztangista Aleksander Pierlak z trzecim miejscem w eliminacjach do OOM

2 godzin temu

Trzecie miejsce wywalczył Aleksander Pierlak (Góral 1956 Żywiec) podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu.

Młody sztangista rywalizował w kategorii wagowej do 85 kg.

– Po raz kolejny stanął na wysokości zadania i w pięknym stylu wywalczył trzecie miejsce. Do srebrnego medalu zabrakło mu zaledwie 1 kg! Przy tym znacznie poprawił swoje rekordy życiowe. Warto podkreślić, iż w kategorii wagowej do 85 kg startuje zdecydowanie najwięcej zawodników przez co jest bardzo duża konkurencja – mówi Damian Gołaś, trener sekcji podnoszenia ciężarów w Góralu 1956 Żywiec, który dodaje, iż finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łukowie odbędzie się już w lipcu.

Idź do oryginalnego materiału