Oblężenie basenu. Wejście bezpłatne

2 godzin temu
Zdjęcie: Oblężenie basenu. Wejście bezpłatne


Kielce oficjalnie rozpoczęły sezon wakacyjny. Szukający ochłody mogą od soboty (27 czerwca) skorzystać z Basenu Letniego przy ul. Szczecińskiej. Na inaugurację przygotowano mnóstwo atrakcji.

Jacek Domoradzki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach przyznaje, iż zainteresowanie mieszkańców przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

– Ze zdumieniem patrzyłem na kolejkę, która przed godziną 10:00 ustawiła się przed wejściem na basen i kończyła się daleko na ulicy Szczecińskiej. Bardzo cieszymy się, iż w pierwszy weekend wakacji możemy bezpłatnie udostępnić basen dla mieszkańców Kielc, tak dziś, jak i jutro od godziny 10:00 do 18:00 – dodaje.

Wśród pierwszych użytkowników basenu był pan Dominik z rodziną. Jak sam przyznaje, wybór jak spędzić tak ciepły pierwszy dzień wakacji mógł być tylko jeden.

– Jest weekend, ładna, słoneczna pogoda. Bez sensu jest więc siedzieć w domu. Trzeba spędzić trochę czasu z dziećmi na świeżym powietrzu, korzystać ze słońca i z pierwszych dni wakacji – tłumaczy pan Dominik.

27.06.2026. Kielce. Basen przy ulicy Szczecińskiej. / Fot. Jarosław Kubalski – Radio Kielce

Dla odwiedzających do użytku oddano dwa baseny – duży o wymiarach 50×25 metrów oraz dziecięcy brodzik. Mimo, iż niecki basenu przy ul. Szczecińskiej napełniane były dość niedawno, woda zdążyła się już w nich odpowiednio nagrzać, na co uwagę zwraca Fabian.

– Ja naprawdę jestem pod wrażeniem, bo spodziewałem się, iż woda będzie zimna, bo basen dopiero się otworzył. Wszedłem jako pierwszy i naprawdę woda jest bardzo ciepła – przekonuje.

Otwarcie basenu letniego stało się również okazją do przeprowadzenia szerokiej akcji profilaktycznej pod hasłem bezpiecznych wakacji. W wydarzeniu wzięły udział m.in. Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna oraz Świętokrzyskie Wodne Pogotowie Ratunkowe, które edukowały młodzież i dorosłych w zakresie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Na dwóch boiskach piaskowych zorganizowano zaś turniej siatkówki plażowej mężczyzn.

Basen Letni przy ul. Szczecińskiej będzie czynny codziennie przez całe wakacje w godzinach od 10:00 do 18:00.

Idź do oryginalnego materiału