1942, W Myślenicach urodziła się Katarzyna Gaertner, kompozytorka, pianistka i aranżerka. Gaertner jest autorką wielu przebojów różnych wykonawców takich jak “Małgośka” (Maryli Rodowicz), “Eurydyki tańczące” (Anny German) czy”Bądź gotowy dziś do drogi” (Haliny Frąckowiak). Skomponowała również muzykę do mszy beatowej “Pan przyjacielem moim”, jednego z pierwszych polskich musicali “Na szkle malowane”, do oratorium “Zagrajcie nam dzisiaj, wszystkie srebrne dzwony” oraz musicalu “Pozłacany warkocz”.
1960, Urodził się Marek Kościkiewicz, wokalista, lider grupy De Mono, twórca znakomitej większości przebojów tego zespołu, między innymi piosenek “Tamtego Lata”, “Statki na niebie”, “Kamień i aksamit” czy “Znów jesteś ze mną”. W 1990 roku założył też firmę fonograficzną Zic Zac Music Company, która wydała płyty takich wykonawców jak Kayah, Mafia, Varius Manx, Elektryczne Gitary, Golden Life czy Urszula.
1962, Elvis Presley zdobył szczyt listy w Wielkiej Brytanii singlem z piosenkami “Rock-A- Hula Baby” i “Can’t Help Falling In Love”. Obie piosenki pochodziły z jego najnowszego filmu zatytułowanego “Błękitne Hawaje”.
1968, Grupa Genesis wydała swój pierwszy singiel pod tytułem “The Silent Sun”. Peter Gabriel i Tony Banks w późniejszych wywiadach przyznali, iż miała to być kompozycja w stylu grupy Bee Gees, którą chcieli wywrzeć wrażenie na producencie Jonathanie Kingu. King był wielkim fanem Bee Gees.
1974, W Tidworth na świat przyszedł James Blunt (właściwie James Hillier Blount), wokalista i kompozytor, były kapitan armii brytyjskiej. Blunt w roku 2005 pojawił się na listach dzięki przebojowej balladzie “‘You’re Beautiful” pochodzącej z bardzo dobrze przyjętego albumu “Back To Bedlam”. Muzyk stał się też pierwszym Brytyjczykiem, który zdobył szczyt amerykańskiego Billboardu w XXI wieku. Ostatnim razem udało się to Eltonowi Johnowi w 1997 roku za sprawą utworu “Candle In The Wind”.
1975, Szkocka funkowa grupa The Average White Band podbiła Stany Zjednoczone utworem “Pick Up The Pieces”. Na Wyspach Brytyjskich ta instrumentalna kompozycja niestety nie odniosła większego sukcesu.
1975, Piosenka “Make Me Smile (Come Up And See Me)” grupy Steve Harley & Cockney Rebel pojawiła się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Był to jedyny większy przebój tej formacji. Tak naprawdę utwór nagrał tylko sam lider zespołu, Harley, grupa była bowiem już wtedy w rozsypce.
1981, Wykonawca jednego przeboju Joe Dolce zdobył szczyt listy w Wielkiej Brytanii singlem “Shaddap Your Face”. Z powodu tej piosenki znany utwór “Vienna” grupy Ultravox musiał zadowolić się tylko drugim miejscem. “Shaddap Your Face” była hitem w jedenastu krajach i została nagrana w 35 różnych wersjach językowych.
1986, Z okazji dwudziestej rocznicy powstania zespołu The Monkees i serialu pod tym samym tytułem, telewizja MTV nadała wszystkie 45 odcinków serialu The Monkees. Program trwał 22 godziny.
1989, Po raz pierwszy do nagród Grammy dołączono kategorię “heavy metal”. Na scenie zagrała grupa Metallica, ale nagroda w tej kategorii powędrowała do zespołu Jethro Tull. Duża część publiczności nie kryła swego niezadowolenia. Oprócz Jethro Tull nagrody otrzymali: Bobby McFerrin za piosenkę “Don’t Worry, Be Happy”, Tracy Chapman za debiut i Tina Turner za najlepsze kobiece rockowe wykonanie na płycie “Tina Live in Europe”.
1992, Duet Shakespears Sister czyli Siobhan Fahey (ex-Bananarama) i Marcella Detroit wdarły się na szczyt listy w Wielkiej Brytanii piosenką “Stay”. Nazwa zespołu została zapożyczona z jednego z esejów Virginii Woolf “A Room Of One’s Own” na temat kobiet piszących powieści. Kompozycja utrzymała się na pierwszym miejscu przez osiem kolejnych tygodni.
2006, Sheryl Crow, amerykańska wokalistka znana z przebojów “All I Wanna Do”, “Strong Enough”, “Soak Up The Sun” czy “Tomorrow Never Dies” poddała się operacji nowotworu piersi. Zabieg określony jako “minimalnie inwazyjny” został zakończony sukcesem, a rokowania Crow lekarze określili jako doskonałe.