1946, W Ashford w Anglii urodził się Ray Dorset, wokalista i gitarzysta zespołu Mungo Jerry. Był kompozytorem większości przebojów tej formacji z “In The Summertime”, “Lady Rose” i “Long Legged Woman Dressed in Black” na czele. Ponoć Dorset napisał “In The Summertime” – wielki hit z 1970 roku – w dziesięć minut podczas przerwy w pracy.
1947, Urodził się Krzysztof Szewczyk, dziennikarz i prezenter muzyczny. Szewczyk prowadził w telewizji programy muzyczne takiej jak Jarmark oraz Wideoteka Dorosłego Człowieka (wraz z Marią Szabłowską).
1950, W Portsmouth na świat przyszedł Roger Hodgson, współzałożyciel grupy Supertramp. Zespół osiągnął komercyjny szczyt kariery pod koniec lat 70-tych albumem “Breakfast In America”, z którego pochodziły kompozycje “The Logical Song”, “Goodbye Stranger”, “Take The Long Way Home” i tytułowy “Breakfast In America”. Po rozstaniu z Supertramp Hodgson rozpoczął solową karierę wydając płytę “In The Eye Of The Storm”.
1964, Po tym jak “I Want To Hold Your Hand” przewodziła przez siedem tygodni na amerykańskiej liście przebojów, The Beatles wprowadzili na pierwsze miejsce piosenkę “She Loves You”. Singiel przebywał tam dwa tygodnie po czym został zdetronizowany przez utwór “Can’t Buy Me Love” (pięć tygodni na szczycie listy). Łącznie Beatlesi przez 14 tygodni nie opuszczali pierwszego miejsca Billboardu.
1971, Zespół Led Zeppelin pojawił się na scenie w Boat Club w Nottingham, w trakcie trasy koncertowej zatytułowanej “Back To The Clubs”. Było to pierwsze tournee, na którym zespół wykonywał kompozycje “Stairway To Heaven”, “Black Dog” oraz “Going To California”. Koncerty zaczynały się ostrym rockowym utworem “Immigrant Song”.
1981, Grupa REO Speedwagon uplasowała się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy balladą “Keep On Loving You” autorstwa Kevina Cronina. Pochodzący z płyty “Hi Infidelity” utwór był pierwszym hitem numer jeden zespołu. Singiel otrzymał status platynowej płyty za sprzedaż w ilości ponad miliona sztuk.
1987, Zespół U2 wprowadził na szczyt brytyjskiej listy album “The Joshua Tree”, na którym znalazły się przebojowe single “Where The Streets Have No Name” i “I Still Haven’t Found What I’m Looking For”. Album stał się najszybciej sprzedającym się krążkiem w historii brytyjskiej muzyki rozrywkowej i pierwszym, który uzyskał milion sprzedanych sztuk w formacie CD. Na liście w Wielkiej Brytanii płyta spędziła łącznie 156 tygodni.
1992, Była modelka i Miss America, Vanessa Williams, rozpoczęła pierwszy z pięciu tygodni na szczycie amerykańskiej listy przebojów piosenką “Save The Best For Last”. Utwór zdobył też pierwsze miejsce na listach Adult Contemporary oraz z muzyką R&B. Na świecie “Save The Best For Last” dotarła do pierwszego miejsca w Australii, Holandii i Kanadzie.
1998, Na pierwszym miejscu w USA pojawił się singiel z kompozycją “It’s Like That”. Utwór zespołu Run-DMC z 1983 roku został na nowo zmiksowany przez Jasona Nevinsa, amerykańskiego didżeja i producenta. Remiks zdobył też dużą popularność w Wielkiej Brytanii, gdzie pozostawał na szczycie przez sześć tygodni i został okrzyknięty singlem roku.
1999, Irlandzka żeńska grupa B*Witched po raz czwarty wprowadziła na pierwsze miejsce swoją piosenkę – tym razem kompozycję “Blame It On The Weatherman” ustanawiając nowy rekord na brytyjskiej liście przebojów – cztery kolejne single z debiutanckiej płyty na szczycie zestawienia.
2001, Wyrokiem sądu Eminem został zmuszony zapłacić 476 tysięcy dolarów swojej byłej żonie Kim w ramach ugody rozwodowej. W zamian artysta mógł zatrzymać posiadłość w Stanach Zjednoczonych. Byli małżonkowie podzielili się opieką nad pięcioletnią córką, Hailie Jade.
2004, Amerykański wokalista R&B, Usher wraz z raperem Lil Jonem rozpoczęli pierwszy z dwóch tygodni na szczycie brytyjskiej listy utworem zatytułowanym “Yeah”. Był to wiodący singiel z najnowszej płyty Ushera “Confessions”. W Stanach Zjednoczonych kompozycja spędziła na pierwszym miejscu listy Billboardu dwanaście kolejnych tygodni, po czym została zastąpiona przez kolejny singiel Ushera – “Burn”.
2006, Trzy córki Solomona Lindy, autora piosenki “The Lion Sleeps Tonight”, wygrały sześcioletnią batalię sądową o prawa do kompozycji ojca. Spadkobierczynie otrzymały 25 procent ze wszystkich zaległych i przyszłych tantiem za wykonania tej piosenki. Linda, który był zwykłym sprzątaczem w wytwórni płytowej w Johannesburgu, nie otrzymał ani centa za swoją kompozycję. Zmarł w 1962 roku mając w banku tylko 25 dolarów.