Do dnia 23 lipca 2025 założonych zostało 13 326 kart miejskich - wynika z danych Urzędu Miasta w Legnicy. Udziałem w programie najbardziej zainteresowane są osoby młode, do 18. roku życia (4 661 użytkowników), oraz starsi mieszkańcy w wieku 65-70 lat (2 865 użytkowników). Czyli grupy, które z Legnicką Kartę Miejską mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej. To najatrakcyjniejszy z kilkudziesięciu benefitów, które płyną z posiadania tego dokumentu. Liczba aktywnych użytkowników w aplikacji jest dużo wyższa: 20 248. Tyle osób pobrało na swój telefon komórkowy aplikację zastępującą plastikową kartę, ale są wśród nich i tacy, którzy nie przeszli procesu dołączenia do programu, nie poprawili wniosku itd. - Taką informację wysyłamy najczęściej do partnerów - dopowiada Grzegorz Koczubaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Legnicy.
23 lipca 66 kolejnych wniosków czekało na rozpatrzenie; zostały cofnięte do poprawy ze względu na braki formalne (np. niedołączone dokumenty czy niewłaściwe zdjęcie).
Legnicka Karta Miejska - jak podkreślał kilka miesięcy temu prezydent Maciej Kupaj - jest formą podziękowania za płacenie podatków w Legnicy. Wpisuje się w szersze spektrum działań ratusza, które mają uchronić miasto przed wyludnianiem się; jednych powstrzymać przed wyprowadzką na wieś, drugich zachęcić do osiedlenia się w Legnicy.
Posiadając LKM, można korzystać z bezpłatnej komunik