GKS Bełchatów rozstał się z kolejnymi piłkarzami!

2 godzin temu

Z PGE GiEK GKS Bełchatów pożegnali się kolejni zawodnicy, który mieli ważne kontrakty tylko do 30 czerwca 2026 roku - Oliwier Kasprzycki, Tomasz Kucharski oraz Ricardo Gonçalves do Nascimento. Wymieniona trójka reprezentowała biało-zielono-czarne barwy tylko w poprzednim sezonie. Sezonie, który zakończył się dla klubu z naszego miasta spadkiem na szczebel wojewódzki, czyli do Łódzkiej IV Ligi.

21-letni Oliwier Kasprzycki trafił do Bełchatowa z Sokoła Aleksandrów Łódzki i w minionych rozgrywkach wystąpił w 24 meczach grupie pierwszej Betclic 3. Ligi, spędzając na boisku łącznie 764 minuty, do których dołożył również trzy występy w okręgowym Pucharze Polski (225 minut), zdobywając w nim jedną bramkę. Zawodnik ten dziesięciokrotnie rozpoczynał mecze w wyjściowym składzie.

Nieco więcej czasu w murawie spędził Ricardo Goncalves do Nascimento, choć w podstawowym składzie rozpoczynał mecze tylko siedmiokrotnie. W 27 występach na boiskach Betclic 3. Ligi (837 minut) zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty. Były reprezentant Polski U-20 wystąpił również w trzech spotkaniach okręgowego Pucharu Polski (225 minut), raz wpisując się na listę strzelców.

W nowym sezonie kibice „Brunatnych” nie zobaczą również Tomasza Kucharskiego. 23-letni bramkarz dołączył do zespołu w połowie lipca ubiegłego roku z drużyny rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego. w okresie 2025/2026 rozegrał 27 spotkań ligowych (2430 minut) oraz jeden mecz w okręgowym Pucharze Polski. Trzykrotnie zachował czyste konto, a w wyjazdowym meczu z KS CK Troszyn obronił rzut karny.

Tego samego dnia górniczy klub poinformował również, iż niespełna osiemnastoletni Szymon Małecki podpisał swój pierwszy (młodzieżowy) kontrakt z PGE GiEK GKS Bełchatów, który będzie obowiązywał przed dwa lata.

Idź do oryginalnego materiału