Cały region walczy z falą upałów. Na stacji meteo w Słubicach zanotowano dziś 40,5 st. To rekord w historii pomiarów. Po południu w północnej części regionu przeszły burze.
Najgorzej było w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Wichura łamała gałęzie, które zablokowały niektóre drogi i ulice. Do godziny 20 straż pożarna odnotowała ponad 40 interwencji.
Teraz burzowo jest w środkowej części regionu. Tu jednak burze nie są tak intensywne.

2 godzin temu




![Piana zamiast klimatyzacji. Rżaniec znalazł sposób na rekordowy upał [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/rzaniec_festyn.png)











