Ekstremalny upał i burze

2 godzin temu

Cały region walczy z falą upałów. Na stacji meteo w Słubicach zanotowano dziś 40,5 st. To rekord w historii pomiarów. Po południu w północnej części regionu przeszły burze.

Najgorzej było w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Wichura łamała gałęzie, które zablokowały niektóre drogi i ulice. Do godziny 20 straż pożarna odnotowała ponad 40 interwencji.

Teraz burzowo jest w środkowej części regionu. Tu jednak burze nie są tak intensywne.

Idź do oryginalnego materiału