Miasto zdradza coraz więcej szczegółów na temat imprez w ramach Dni Opola 2025, ale już dziś wiadomo, iż program pęka w szwach. Mocno zapowiada się koncert w amfiteatrze zaplanowany na sobotę 24 maja.
– kooperacja Miuosha i Zespołu Śląsk to projekt, który objechał już wszystkie najlepsze sale koncertowe w Polsce. Teraz również w Opolu będzie można usłyszeć utwory z płyty „Pieśni Współczesne. Tom II”. Ukoronowaniem współpracy artystów są dwa Fryderyki, a ich płyty pokryły się platyną – przypomina Agnieszka Jurowicz, wicedyrektorka Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.
Na scenie muzykom towarzyszyć będzie wielu gości:
- Laboratorium Pieśni,
- Igo,
- Piotr Zioła,
- Bela Komoszyńska,
- Dawid Tyszkowski,
- Natalia Szroeder,
- Wiktor Waligóra,
- Natalia Grosiak,
- Marcin Wyrostek,
- Renata Przemyk,
- Maciej Musiałowski,
- Mateusz Konieczny.
Koncert w amfiteatrze jest biletowany. Ostatnie wejściówki czekają w kasie NCPP lub na stronie www. Otwarcie bram o godz. 19.30, początek koncertu o godz. 21.30.
Dni Opola 2025 – bogaty program imprez
Muzyczną atrakcją będzie też bezpłatny koncert, który da Urszula ze swoim zespołem. Ta gratka szykuje się w niedzielę 25 maja o godz. 19.00 na opolskim rynku.
W klimacie polskiej piosenki, ale też szeroko rozumianego show biznesu, odbędzie się spotkanie z Elżbietą Zapendowską, krytyczką muzyczną, specjalistką od emisji głosu.
– Pani Elżbieta to kopalnia wiedzy na temat branży muzycznej. Z pewnością porozmawiamy o „Idolu”, współpracy z gwiazdami czy jej początkach, czyli Wojewódzkim Domu Kultury w Opolu – zapowiada Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.
Spotkanie odbędzie się w piątek 23 maja o godz. 19.00 w MPP. Bezpłatne wejściówki można odbierać od 13 maja w kasach NCPP.
MDK organizuje aż cztery sceny
Tradycyjnie już szereg atrakcji będzie się rozgrywało wokół Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. – Zapełnimy cztery sceny wspólnie z naszymi artystami i gośćmi – mówi Aneta Majewska z MDK.
W sobotę i niedzielę scena MDK będzie ulokowana w rynku. Natomiast od piątku do niedzieli wiele będzie się działo w parku MDK przy ul. Strzelców Bytomskich, na scenie przy pl. Wolności i na scenie przy Stawie Zamkowym przy ul. Barlickiego.
Swoje talenty zaprezentują m.in. zespoły Pech i Adena czy Zespół Pieśni i Tańca Opole. A także wokaliści ze studia piosenki „Debiut” czy wokalnego studia jazzowego.
– Usłyszymy również finalistów opolskich festiwali artystycznych. Ale będą też goście z całej Polski – zapowiada Aneta Majewska.
Dodaje, iż wybrzmią przeboje znane i lubiane, m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Maryli Rodowicz czy Jacka Cygana.
MDK zapowiada także szereg warsztatów dla całych rodzin. Będzie m.in. malowanie buziek, fotobudka, pokazy szczudlarzy itd.
Młodzi artystycznie o Unii Europejskiej
Program Dni Opola 2025 obejmuje też inicjatywę z udziałem gości z zagranicy.
– Wspólnie z miastami Alba Iulia w Rumunii i Székesfehérvár na Węgrzech oraz Zadar w Chorwacji realizujemy projekt „Forever Young”, poświęcony uczestnictwu młodych w życiu Unii Europejskiej. Dlatego też na Dni Opola zapraszamy młodych artystów z tych miast – zdradza Magdalena Matyjaszek z UM Opola.
Do współpracy zaangażowani są także studenci Wydziału Sztuki UO i liceum plastycznego w Opolu.
– Zapraszamy na konferencję w piątek i sobotę do MBP w Opolu. A na placu przed GSW otworzymy wystawę prezentującą prace młodych artystów – zapowiada.
Natomiast muzyka elektroniczna to propozycja na piątek 23 maja. Koncerty z tego nurtu odbędą się na Małym Rynku i potrwają do północy. Z kolei w sobotę w tym wystąpią rockmani, a w niedzielę będą występy młodych raperów.
Szczegółowy program imprez miasto opublikuje w najbliższych dniach.
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania