Jak informuje Biełsat:
– Dla Niemców II wojna światowa była dramatem rodzinnym. Nie wiedziano po niej, jak ze sobą rozmawiać, bo ludzie mieli różne doświadczenia i poglądy. To wymagało dialogu społecznego. Nam, Białorusinom, też przyjdzie rozmawiać ze sobą, szukać dróg porozumienia i nowych sensów – mówi Zmicier Cze, jeden z założycieli Stowarzyszenia Białorusinów w Niemczech “Razam”.
O podobieństwach systemów totalitarnych, a także przyszłym dialogu ofiar z oprawcami i czekaniu na pokój rozmawia Piotr Jaworski
https://centrumeuropy.pl/94060708/bedziemy-musieli-sie-porozumiec-wywiad-o-rozliczeniu-przeszlosci-rezimow
#Dla #Niemców #wojna #światowa #była #dramatem #rodzinnym #Nie #wiedziano #niej
Żródło materiału: BIEŁSAT








