Czy i jak pojadą pociągi IC Żywiec – Kraków?

7 godzin temu

Od 13 grudnia, czyli od wejścia w życie nowego rocznego rozkładu jazdy, miałyby się pojawić trzy pociągi spółki PKP Intercity relacji Żywiec – Bielsko-Biała – Czechowice-Dziedzice – Oświęcim – Kraków.

To zapowiedź posła Mirosław Suchonia jeszcze sprzed kilku miesięcy. Teraz w sieci internetowej pojawiają się pierwsze przecieki dotyczące tych pociągów. Jak wynika z jednego z forum kolejowego będą to pociągi o nazwach:

IC „Pilsko” – odjazd z Żywca około 6.00, a powrót około 22.00

IC „Rysianka” – odjazd z Żywca około 10.00, powrót około 18.00

IC „Żylica” (przedłużenie od Żywca obecnego pociągu Bielsko-Biała – Kraków) – odjazd około 18.00, powrót około 9.00 – 10.00.

Wspomniane pociągi miałyby mieć czas przejazdu około 95 minut.

Jak na razie tych informacji nie potwierdza spółka PKP Intercity zaznaczając, iż prace nad nowym rozkładem jazdy wciąż trwają.

Idź do oryginalnego materiału